מה עושים כשלא בא לך לעשות שיווק

משחק ללימוד שיווק. משימה בנושא החשק לשווק

שלום לכם!

ברוכים הבאים לבית הקודם שלי, לפני שחברתי לקייסי קולג'. כאן עזרתי לבעלות עסקים לשחרר מחסומים בשיווק  (או במילים אחרות – עזרתי למי שהרגישה שהיא צריכה בעיטה מקדמת) .

ממש לפני כמה ימים, נתקלתי בשלט הזה בקליניקה של מטפל אלטרנטיבי:

שלט בקליניקה של מטפל אלטרנטיבי

זה הזכיר לי את עצמי ועוד הרבה אחרים שבתחילת הדרך, נמצאים בקונפליקט פנימי לא פשוט, שבו הם חווים דחייה עמוקה משיווק ומצד שני מבינים שהם חייבים לשווק.

במסגרת עבודתי כמאמנת, גיליתי שלמעשה חוסר החשק וההתלהבות, הקושי והסלידה הם הרבה פעמים סימפטומים לדבר אחד, נפוץ מאוד. החדשות הטובות הן, שממש קל לגלות (ואחר כך גם לשנות), את הסיבה להרבה מהתחושות השליליות הללו. באמצעות תרגיל קטן, שאני כבר אלמד אותך במסגרת המשימה.

אז הנה המשימה שלנו:

ראשית, קחו דף ועט ודמיינו לעצמכם שני עיגולים, האחד מייצג אותך בעל או בעלת העסק, השני מייצג את השיווק. כעת מקמו את שניהם על הדף, עיגול אחד ביחס לעיגול השני.

עשו זאת עכשיו, אני מחכה :).

כעת, שימו לב, האם יש מגע ביניכם, איזשהי נקודת מפגש או חפיפה? או שאתם מרוחקים אחד מהשני? האם אחד גדול יותר מהשני?

התרגיל הזה, חושף את מערכת היחסים שיש לכל אחד מכם עם השיווק בצורה מאוד מוחשית וברורה לעין. ככל ששני העיגולים מרוחקים אחד מהשני כך אפשר לצפות לקושי יותר גדול עם השיווק, הנובע בעצם מריחוק וניכור בין בעל העסק לבין השיווק.

ככל שהעיגול של השיווק גדול יותר מהעיגול שלך אפשר לצפות לתחושת סלידה, רתיעה או אפילו פחד משיווק ומכירה. אם העיגול המייצג אותך שווה בגודלו לשני או גדול יותר מהשני אפשר לצפות ליותר בטחון ונינוחות בשיווק.

אתם בוודאי כבר יכולים לנחש שאצל בעלי העסקים המצליחים העיגולים פשוט נמצאים במצב של חפיפה מלאה או כמעט מלאה. כאשר העיגול שמייצג את בעל העסק הוא גדול יותר או שווה בגודלו לעיגול השני.

to conect to marketing

כלומר, ככל שהעיגולים קרובים יותר ויותר זה לזה, והעיגול המייצג את בעל העסק גדול יותר, רמת הקושי פוחתת והפחדים נעלמים בהדרגה ובמקומם מופיעה תשוקה וחשק, בטחון ונינוחות בשיווק.

עכשיו ציינו לעצמכם, מהי מידת הקרבה או הריחוק שלכם אם כך משיווק בין 1 ל5. כאשר 1 משמעו ריחוק גדול ו-5 משמעו קרבה גדולה.

כשמודעים לקיומה של מערכת היחסים הזו, שבין בעל העסק לשיווק שלו, אפשר לעשות בחירה חופשית באשר לרגש שרוצים שילווה את מערכת היחסים הזו. האם תרצו ליהנות מהשיווק שלכם? לאהוב שיווק? אולי תרצו להרגיש סיפוק או שמחה? אולי פשוט נינוחות?

זה לא קורה בין לילה והרבה פעמים יש צורך להעלות למודע את התפיסות השליליות שיש לך לגבי שיווק ומכירה כדי לבחון אותם מחדש. אבל זו בהחלט התחלה טובה שעוזרת להסכים לפעול במרחב הזה של השיווק ביתר קלות, בחירה והנאה ולא מתוך 'צריך'.

השיעור היומי יעזור לכם בינתיים. את התשובה הזו (מספר בין 1 ל-5), הכניסו בדף ההרשמה וקבלו גישה למאמר שיגלה לכם מה אפשר לעשות חוץ מלשווק כדי למשוך לקוחות

נתראה במשימה הבאה

איטה

מה דעתך? שמחה תמיד לשמוע

comments

גלילה למעלה