תמיד הכי חשוך לפני עלות השחר: מורידי אנרגיות

DSC_4451

שם לפני הצעד הראשון, אחרי שהחלטת לעשות את השינוי שיביא לך הצלחה, כשאת הולכת בדרך שעוד לא הלכת בה בעבר. שם תפגשי ב'שומר' שלך. הוא פותח עין כשהוא מריח שינוי, מדליק אורות אדומים מהבהבים וסירנה. ובא להגן עליך, כך הוא חושב. 'סכנה'! 'ס כ נ ה'! הוא מתריע.

הוא רוצה לשמור עליך שלא תפגעי, רוצה שתיזהרי, רוצה בטובתך. הוא עושה את בצורה אחת, זו הצורה היחידה שהוא מכיר. הוא פשוט יורד עליך, ר צ ח!

"את גרועה בזה", "את לא מספיק טובה", "את לא יודעת כלום בזה", "לא מגיע לך", "את טיפשה", "עצלנית", "דחיינית", "דפוקה", "מי בכלל יסכים לשלם לך על זה?!", "את יודעת למכור, את?!", "את לבד בזה! אין מי שיתמוך או יפרגן לך"

האנרגיות צונחות, הוא נוגע לך בנקודות כואבות, את מתבאסת, איזה ייאוש, איזה תסכול, זהו, אין לך כוח לכלום. כאילו באמת ירד עליך הלילה, כאילו את באמת לבד. מחניקה את הגוש שעולה בגרון.

את מאמינה לו

את באמת מאמינה לו?

זה לא פעם ראשונה שהוא אומר לך את הדברים הללו, את כבר רגילה להאמין לו.

רגע! תעצרי שנייה!

אבל אם תאמיני לו איך תתקדמי עם העסק?

למה שתאמיני  לו בעצם?

מה, יש לו מנדט על האמת, מי הוא בכלל?

באמת מיהו?

הוא קול בתוכך, או אפילו בסביבה שלך – בן הזוג, אולי ההורים, שפשוט מפחד משינויים. חוסר וודאות מטריף אותו. הוא לא באמת יודע מה טוב לך, הוא רק רוצה שקט, להישאר איפה שמוכר וידוע, בלי שינויים. יש לו כונות טובות, באמת, אבל הוא לא מכיר דרך אחרת, בגלל זה הוא ככה, מתייחס אליך מגעיל. את מבינה, הוא קצת פרימיטיבי. עוד מהתקופה שהינו חיים במערות ובחוץ היו חיות מסוכנות. פחדן.

ויש לו גם תפקיד

שתתווכחי איתו. כן, כן, לעזור לך להגיד על עצמך דברים טובים, לענות לו. כדי שתוכלי להעלות לך את הבטחון עצמי.

אמר שאת לא מספיק טובה? תספרי לו על הפעמים בהיסטוריה האישית שלך שכבר הוכחת שיש לך את זה, שהיית מספיק טובה בזה ובזה וגם בדבר ההוא.

וכן, יש לך עוד לאן לשאוף ואיפה להשתפר, תודה שהוא מזכיר לך את זה. אבל גם יש לך גם על מה להיות גאה.

לא מזמן, הלכתי להרצאה, היה מעניין וממלא השראה. אבל כשהיא הציגה את עצמה עם כל סיפור החיים העשיר שלה, על חוויות של כמעט מוות. חשבתי לעצמי, "ואת מה? מה יש לך כבר לספר על עצמך? את הרי לא כמעט מתת. מה כבר עברת בחיים?" ישר האנרגיות צנחו לי, "מה, מישהו יבוא לשמוע אותי?!" שכחתי באותו רגע, את מה שכן עשיתי, את ההרצאות שכן העברתי, את הדברים שכן עברתי בחיים. את הפעמים שאנשים אמרו לי שאני מעוררת השראה. הייתי צריכה להזכר בזה כדי להרגיש קצת בעלת ערך. אבל גם הייתי צריכה את החוויה הזו כדי להיזכר שיש לי עוד מה ללמוד על איך להציג את עצמי יותר טוב, כי יש דברים שעברתי שהם מעוררי השראה ועד היום עוד לא סיפרתי עליהם כשאני מציגה עצמי והנה עכשיו אני יכולה לעשות את ההצגה הזו יותר טוב ממה שהיא הייתה עד היום.

אז תודה לך שומר, תודה שהגעת כדי להזכיר לי בדיוק איפה אני נמצאת, מה כבר יש לי בידיים, בנסיון, בכישורים ואיפה עוד נכונה לי דרך וגם איך לדייק יותר את העשייה שלי בפעם הבאה.

ותזכרי, אם מרגיש לך חשוך, זה רק בגלל שאת רגע לפני עלות השחר!

מוזמנת 'להביא את השחר שלך' בוובינר ללא תשלום שממוקד במורידי חשק ומעלי חשק בשיווק, כל הפרטים כאן

הדרך להצלחה עסקית: הסיפור האמיתי

או המחסום הכי גדול של בעלי עסקים

שם בדרך להצלחה, יש שבילים, כבישים ואוטוסדרדות, את רואה שם שלטים, מחסומי תנועה ותמרורים, על אחד כתוב "אין כניסה לאנשים ישרים" על השני כתוב "גישה לאוהבי תהילה וממון בלבד" ועל השלישי "זהירות! עבודה קשה בדרך".

על הרביעי… נו, אני אחסוך את זה ממך

ואז אחרי נסיעה ארוכה את מגיעה לכניסה לפארק ההצלחה. מעל הכניסה תלוי שלט ענק, עליו כתוב, "כניסה למישהו אחר בלבד!"

את תוהה, אבל עומדת, בפקק עם כל שאר המכוניות. והנה הגיע תורך, השומר מסתכל עליך בעינים ואומר: "נשמה, את לא יכולה להיות מי שאת. את לא יכולה להכנס להצלחה ככה, אם את נשארת מי שאת. את חייבת להיות מישהו אחר, ואת לא."

מההה!!

כל הדרך הזו שעשית ועכשיו אומרים לך לא.

ומה פתאום שתוותרי על מי שאת?! ולמה שתוותרי על הכניסה להצלחה?!

רק שזה קצת קשה לזוז באמצע, קצת אין מרווח נשימה בין המכונית מאחור לשומר בכניסה. קצת מרגיש תקוע…

שאלוהים יעזור, מה עושים?

זה אומנם סיפור בדיוני, אבל הנמשל אמיתי. לכל אחד ואחת מאתנו יש שלטים כאלו בדרך להצלחה, יש אמירות וסימנים שונים, הם ממוקמים בכל מיני אתרים ובכל מיני זמנים, אבל דבר אחד משותף יש לכל השלטים והתמרורים. הם כולם אומרים לנו שאי אפשר להצליח בזכות מי שאנחנו. וזה האם-אמא של כל המחסומים בשיווק ובמכירה.

יהיו כאלה שינסו להכנס בתחפושת של מישהו אחר לפארק ההצלחה, יהיו כאלה שיעשו אחורה פנה ויוותרו על הכניסה להצלחה.

ויהיו כאלה שילכו לדבר האמיתי, יעזבו את החלום הזה על פארק שקורא לעצמו 'פארק ההצלחה' וילכו על ההצלחה האמיתית, שם הכניסה פתוחה למי שהוא בסך הכל הוא, ומי שהיא בסך הכול היא.

ואם את מגיעה במקרה לפארק ההצלחה, תגידי לשומר שם בכניסה, "תסלח לי, אתה מפריע לי בדרך להצלחה האמיתית!" ותראי איך כל הפארק הזה נמוג ומתמוסס כחלום והדרך משתרעת פתוחה ורחבה להצלחה.

ואיך אומר השיר: "אם אני בכלל לא אני אז מי אני בכלל?"

שלך, איטה