איך להפטר מהמחסום הטכנולוגי

טכנופוביהנורית היא אשת קריירה מבריקה ומצליחה, היא בעלת ידע ונסיון רב בתחומה, ומאוד פעילה ועצמאית כאשת מקצוע, אבל לגבי כל מה שקשור לשיווק באינטרנט היא נתקעת. היא יודעת ששיווק באינטרנט יכול להקפיץ אותה קדימה עוד יותר אבל, היא לא יודעת מה עושים שם, ומרגישה תלויה באחרים. הכול נראה לה מסובך מדי וקשה מדי, בקיצור ממש לא בשבילה.

אפילו מחקרים מראים שיש לא מעט נשים כמו נורית שנתקלות בקושי הזה. הן לא מסתדרות עם טכנולוגיה. כשהן פוגשות אותי הן לרוב בטוחות שלי קל עם האינטרנט כי כנראה עשיתי תואר במחשבים או משהו כזה. והן, הן פשוט לא טובות עם טכנולוגיה וזהו זה. אם צריך משהו הן כבר יבקשו מהבעל או מהבן.

האם באמת על נשים רבות כל כך נגזר חיים מאותגרי טכנולוגיה?

הרומן שלי עם המחשב התחיל דווקא בחששות גדולים ובתחושת נחיתות רבה. כשפגשתי בו לראשונה לא התחברתי אליו בכלל, הוא היה ירוק, מכוער וכל אינטראקציה איתו דרשה שימוש בשפה שלא הכרתי (אנגלית) ולחיצה על מקשים משונים. לא הבנתי מה צריך אותו בכלל, את מי זה מעניין כל משחקים המטופשים הללו, שאחי הבכור (והגאון) היה משחק בהם. היה נראה לי שמדובר במאמץ גדול מדי בשביל לסדר לבנים בשורות,  או לסגור שטחים בשביל איזשהי תולעת.

בבית הספר בשיעורי מחשבים, ישבתי משועממת ואת רוב הדברים אפילו לא ניסתי להבין, סמכתי שבת הזוג שלי לשיעור כבר תעשה את כל הדברים המסובכים הללו.

ואז יום אחד בת הזוג שלי לשיעור לא הגיעה לבית הספר ונותרתי לבדי מול המחשב. נאלצתי לראשונה בחיי להדליק את המחשב!

נחרדתי, איך אני אעשה את סדרת כל הפעולות הסודיות והמסובכות, שבטח כוללות לחיצה על מקשים, כתיבת פקודות באנגלית ומי יודע מה עוד, שנדרשות כדי להדליק את המחשב. ואם אטעה? הלך עלי… בחיל ורעדה פניתי לשכנתי למחשב לעזרה. ואז היא הראתה לי כפתור אחד גדול ואמרה לי ללחוץ עליו. האמת, הייתי בהלם. זהו? כל מה שצריך לעשות מסתכם בלחיצה על כפתור אחד גדול על המחשב? כל כך פשוט??

נפל לי האסימון, בעצם הבנתי שהשד לא כל כך נורא ומדובר במשהו הרבה יותר פשוט ממה שחשבתי.

עם הזמן אני והמחשב התיידדנו והתקרבנו. אפילו עסקתי בתחומים שדורשים הרבה טכנולוגיה. והיום כשאני צריכה למצוא פתרון טכני, אני יודעת שזה אפשרי, אני יודעת שאני יכולה. זה לא בגלל הידע שיש לי, זה פשוט כי אני לא מפחדת יותר, אני כבר לא חושבת שאם אני לא יודעת אז אין סיכוי ללמוד. תמיד אמצא פתרון שאפשר ללמוד או מישהו שיוכל לעשות זאת, כי אני מאמינה שהכול פתיר.

היום כשאני פוגשת אישה שאומרת לי שהיא לא מסדרת עם הטכנולוגיה, אני מספרת לה שגם אני הייתי שם.

מה דעתך? שמחה תמיד לשמוע

comments

שתפו:

מאמרים נוספים

מה הדבר הקטן שעוזר לי לא להילחץ כשאני משווקת

"זהו, נגמרו לי החיים!" אני זוכרת את הרגע הזה בבית החולים, לפני 12 שנה (בדיוק). אני מסתכלת על השעון וקולטת שעברו 40 דקות עד שבנזוגי ואני הצלחנו בכוחות משותפים, להחליף חיתול לתינוק שאך זה נולד לנו.40 דקות מרגע שקיבלנו לידינו חבילה עטופה ועד שהצלחנו להסיר את כל השכבות, להחליף את החיתול ולשים שוב (בצורה חובבנית

תודעה של מצליחנים

4 מדדי התודעה לקמפיין מוצלח

לאורך השנים יצא לי לראות קמפיינים מושקעים, שעשויים בקפידה ובמקצועיות שבכל זאת לא ממריאים. לעומתם ראיתי קמפיינים לא מהוקצעים, כאלה שהקופי (הכתיבה השיווקית שבהם) לא משהו ובכל זאת הם מצליחים. הסיבה לכך היא שהצלחה של קמפיין לא תלויה רק בכתיבה או בתהליך שיווקי שבנוי  בצורה מקצועית, אלא הרבה  בתודעה של בעל העסק. אספתי עבורך את

מה אפשר למכור בתקופת קורונה?

איך אפשר לקדם את העסק גם בתקופות של משבר כלכלי כדי לענות על השאלה הזו, יש לענות קודם כל לשאלה: האם בכלל קונים דברים בתקופת קורונה?
 כי לפחות אצל חלק מבעלי העסקים שאני מדברת איתם יש תחושה שאנשים לא קונים עכשיו שום דבר. אבל, אם נסתכל רגע על ההנחה שמסתתרת כאן:
האמנם "אנשים לא קונים עכשיו

הרשמו עכשיו

Powered by WishList Member - Membership Software

גלילה למעלה