איך להפטר מהמחסום הטכנולוגי

טכנופוביהנורית היא אשת קריירה מבריקה ומצליחה, היא בעלת ידע ונסיון רב בתחומה, ומאוד פעילה ועצמאית כאשת מקצוע, אבל לגבי כל מה שקשור לשיווק באינטרנט היא נתקעת. היא יודעת ששיווק באינטרנט יכול להקפיץ אותה קדימה עוד יותר אבל, היא לא יודעת מה עושים שם, ומרגישה תלויה באחרים. הכול נראה לה מסובך מדי וקשה מדי, בקיצור ממש לא בשבילה.

אפילו מחקרים מראים שיש לא מעט נשים כמו נורית שנתקלות בקושי הזה. הן לא מסתדרות עם טכנולוגיה. כשהן פוגשות אותי הן לרוב בטוחות שלי קל עם האינטרנט כי כנראה עשיתי תואר במחשבים או משהו כזה. והן, הן פשוט לא טובות עם טכנולוגיה וזהו זה. אם צריך משהו הן כבר יבקשו מהבעל או מהבן.

האם באמת על נשים רבות כל כך נגזר חיים מאותגרי טכנולוגיה?

הרומן שלי עם המחשב התחיל דווקא בחששות גדולים ובתחושת נחיתות רבה. כשפגשתי בו לראשונה לא התחברתי אליו בכלל, הוא היה ירוק, מכוער וכל אינטראקציה איתו דרשה שימוש בשפה שלא הכרתי (אנגלית) ולחיצה על מקשים משונים. לא הבנתי מה צריך אותו בכלל, את מי זה מעניין כל משחקים המטופשים הללו, שאחי הבכור (והגאון) היה משחק בהם. היה נראה לי שמדובר במאמץ גדול מדי בשביל לסדר לבנים בשורות,  או לסגור שטחים בשביל איזשהי תולעת.

בבית הספר בשיעורי מחשבים, ישבתי משועממת ואת רוב הדברים אפילו לא ניסתי להבין, סמכתי שבת הזוג שלי לשיעור כבר תעשה את כל הדברים המסובכים הללו.

ואז יום אחד בת הזוג שלי לשיעור לא הגיעה לבית הספר ונותרתי לבדי מול המחשב. נאלצתי לראשונה בחיי להדליק את המחשב!

נחרדתי, איך אני אעשה את סדרת כל הפעולות הסודיות והמסובכות, שבטח כוללות לחיצה על מקשים, כתיבת פקודות באנגלית ומי יודע מה עוד, שנדרשות כדי להדליק את המחשב. ואם אטעה? הלך עלי… בחיל ורעדה פניתי לשכנתי למחשב לעזרה. ואז היא הראתה לי כפתור אחד גדול ואמרה לי ללחוץ עליו. האמת, הייתי בהלם. זהו? כל מה שצריך לעשות מסתכם בלחיצה על כפתור אחד גדול על המחשב? כל כך פשוט??

נפל לי האסימון, בעצם הבנתי שהשד לא כל כך נורא ומדובר במשהו הרבה יותר פשוט ממה שחשבתי.

עם הזמן אני והמחשב התיידדנו והתקרבנו. אפילו עסקתי בתחומים שדורשים הרבה טכנולוגיה. והיום כשאני צריכה למצוא פתרון טכני, אני יודעת שזה אפשרי, אני יודעת שאני יכולה. זה לא בגלל הידע שיש לי, זה פשוט כי אני לא מפחדת יותר, אני כבר לא חושבת שאם אני לא יודעת אז אין סיכוי ללמוד. תמיד אמצא פתרון שאפשר ללמוד או מישהו שיוכל לעשות זאת, כי אני מאמינה שהכול פתיר.

היום כשאני פוגשת אישה שאומרת לי שהיא לא מסדרת עם הטכנולוגיה, אני מספרת לה שגם אני הייתי שם.

Facebook Notice for EU! You need to login to view and post FB Comments!

שתפו:

מאמרים נוספים

בניית נוכחות דיגיטלית ב-3 שלבים

מהי נוכחות דיגיטלית? "אם אתה לא שם אתה לא קיים"כך רץ הסלוגן של דפי זהב בזמנו.היום אפשר לומר את זה על נוכחות דיגיטלית. נוכחות דיגיטלית היא למעשה היכולת למצוא את העסק שלך ברשת. אם בחיפוש במנוע החיפוש של גוגל או במדיה החברתית.במילים פשוטות, אם מישהו יקליד עכשיו את שם העסק שלי בגוגל (במקרה שלי, שם

איך להתמודד כעסקים עם הגל החמישי

אחרי שבועיים של  בידודים וקורונה ושאר מרעין בישין של הגל חמישי הרבה בעלי ובעלות עסקים מוצאות את עצמם עם מציאות לחוד ותוכניות לחוד. חוסר הודאות חוזר לשלוט בכיפה. אפשר להתלונן לממשלה, אבל יש בהחלט דרכים להתמודד. הנה כמה מהם: להיות אמא עצמאית קודם כל, יש את מי שלא פנויה כרגע לעשות עסקים. לא משנה אם

איך להביא לקוחות לעסק גם אם אין לך נוכחות דיגיטלית

3 טכניקות מעשיות למשיכת לקוחות אם בדיוק פתחת עסק ואת רוצה להתחיל להתגלגל עם מה שיש (או יכול להתממש בקרוב).או שאת כרגע בתהליך שינוי או בניה של תשתיות שיווק אבל חשוב לך לפעול במקביל כדי להזרים הכנסות.אם חשוב לך להגדיל את כמות הלקוחות כרגע ואת צריכה לפעול מהר ובלי הרבה הכנות (כי הילד בבית בבידוד

למצוא את הייחודיות שלך

ונתן בהם סימנים: דרך אחרת למציאת הבידול שלך

בואו נודה על האמת, בידול הוא אחד הנושאים הכי קשים למציאה בעסק כל כך נפוץ לשמוע משפטים כמו: "אנשים לא מבינים מה בדיוק אני עושה" או "במה אני שונה מעוד אלף אחרים?" גם לי השאלה הזו הייתה תעלומה (למרות שאני מכירה על בוריו את תהליך מציאת הבידול) – לקח לי זמן למצוא את המילים המדויקות

הרשמו עכשיו

Powered by WishList Member - Membership Software

גלילה למעלה