מהי תודעת שפע: הגורם החמקמק שמשפיע על התוצאות שלך

איך יכול להיות שאני כל כך טובה במה שאני עושה ובכל זאת חשבון הבנק שלי לא מראה את זה?

איך זה שעשיתי הכל לפי הספר ועדיין לא נרשמו לי לסדנה?

איך זה שאני עובדת כל כך קשה ועדיין לא סוגרת את החודש?

איך זה שאף פעם לא הרוחתי יותר מ… בחודש?

שאלות כאלה עולות לא פעם בשיחות של עם בעלות עסקים שאני מלווה. שאלות מתסכלות כי ההיגיון הרי אומר שיש יחס ישיר בין פעולה לתוצאה. ואז אני בדרך כלל פונה לבדוק את תודעת השפע, יחד עם בעלת העסק

מהי תודעת שפע

אולי נתקלת בעבר במושג הזה 'תודעת שפע', חשוב לי לומר שהמושג עצמו הוא רק מושג.
מה שחשוב להבין שלכל אחד מאתנו יש סט של אמונות, תפיסות, הנחות ומחשבות לגבי שפע בכלל וכסף בפרט (שפע הוא מושג רחב יותר מכסף, אבל לעניין הכנסות, כסף הוא המוקד שלנו כרגע).  

את רוב התפיסות והאמונות שיש לנו על כסף 'קיבלנו בירושה' ובצורה לא מודעת עוד בילדותנו מהסביבה הקרובה שבה גדלנו (ההורים שלנו, השכונה והתרבות שלנו).
למשל דרך משפטים ששמענו כמו:
"כסף לא גדל על העצים"
"מרבה נכסים מרבה דאגה"
"כסף לא קונה אהבה"
"כסף מלוכלך"
ועוד

מצבור האמונות, ההנחות והתפיסות על כסף =תודעת השפע.
לכן תודעת השפע משפיעה על היכולת להכניס כסף בלי שאנחנו מודעים למידת השפעתה. זהו הגורם החמקמק שמשפיע השפעה מכרעת על ההכנסות והרווחים שלך בעסק.

כבר בתחילת הדרך שלי כעצמאית כשראיתי על עצמי שקל לי לצבור את הידע והכלים לשיווק ולמכירה, אבל קשה לי מאוד ליישם את הידע הזה, הבנתי שהסוד הוא לא הידע. מהר מאוד הבנתי שזו לא רק אני וכך התחלתי את המסע שלי בפיתוח שיטה לשחרור מחסומים בשיווק ומכירה.
היום אחרי נסיון עם מאות בעלות עסקים, אני יודעת שכל פריצות הדרך הגדולות שראיתי אצל בעלות עסקים התרחשו קודם כל בראש ורק אחר כך קיבלו ביטוי בפעולות מוצלחות במציאות!

כי מה שקובע את גבול ההכנסות שלך הם גבולות התודעה שלך

אם יש משהו שאני רוצה שתקחי מהסיפור הזה, הוא שהתודעה היא הגורם הכי משמעותי מכל הגורמים להצלחה של עסק, גם בהיבט של הכנסות.

לכן, אם חשוב לך להגדיל יותר את ההכנסות שלך, הדבר הראשון שכדאי לך להשקיע בו הוא התודעה שלך. הדבר הזה שנמצא בין שתי האוזניים שלך.

איך תודעת שפע או תודעת חוסר יכולה לבוא לידי ביטוי בשיווק

החדשות הטובות הן שאת גבולות התודעה ניתן להרחיב

ככל שתתאמני ותסגלי הרגלים של תודעת שפע, תזהי ותשחררי אמונות שמפריעות לשפע להגיע, כך תרחיבי את התודעה ותגדילי את ההכנסות שלך.

אם זה מענין אותך, את מוזמנת לבדוק את הפרטים לגבי תכנית האימון נהנות מכסף, מרוויחות יותר. זו תכנית של עשר דקות השקעה ביום. עם תרגילים פשוטים שדורשים מעט מאוד השקעה כל יום, כך שאפשר לשלב את זה עם היומיום העמוס של בעלת עסק וכל שאר התפקידים שלך ואפילו עם החופש הגדול.

עם זאת, חשוב לי לומר: 
אין פתרונות קסם, עבודת תודעה איננה סיפור סינדרלה, לא ניתן להפוך בן לילה מלכלוכית לסינדרלה. אבל בהחלט ניתן להשפיע, לשנות ולהביא לתוצאות שעד כה לא הגעת אליהם בזכות עבודת תודעה נכונה.

תכנית אימון לתודעת שפע
תכנית האימון לתודעת שפע

שתפו:

מאמרים נוספים

לפתח תודעת שפע: המסע האישי שלי לתודעת שפע

פסח הוא זמן מצוין לדבר על כסף ועבדות, חופש ושחרור ואיך כל זה קשור לפיתוח תודעת שפע. זה הסיפור שגרם לי לשנות תפיסה לגבי כסף ולפתח תודעת שפע פעם, לפני כמה שנים, כשהעסק שלי היה בתחילת דרכו. לא הייתי מתייחסת לכסף. הרי אני לא צריכה כסף, כי 'כסף זה לא מה שחשוב בחיים'. לא ידעתי

מה לעשות אם לא אוהבים לשווק

מישהו יכול לשווק במקומי? מתי נכון לקחת איש שיווק ומתי לא? ומה עושים אם לא אוהבים לשווק? או אפילו שונאים? "אני לא רוצה לשווק, שמישהו אחר יעשה את זה בשבילי" לפעמים אני מקבלת טלפון ממישהי שמבקשת: "אני לא רוצה לשווק, שמישהו אחר יעשה את זה בשבילי". אני מבינה את המקום הזה. בעלי ובעלות עסק רבים

כמה זמן צריך להשקיע בשיווק

ואם ביום שלישי לא בא לי? או לא הספקתי?כמה זמן צריך להשקיע בשיווק? איך לשווק גם אם אין לך זמן לשווק להיות עצמאית, זה שינוי לא קטן שדורש רכישת מיומנויות חדשות כגון ניהול זמן וגם מיומנויות שיווק. כמה זמן צריך להשקיע בשבוע כדי לשווק? הדעות בתחום נעות בין 25 אחוז מהזמן עסק שלך ל 60

שיווק מפה לאוזן או שיווק בגוגל: מה עדיף?

"שלום, הגעתי אליך דרך האינטרנט", היא אומרת לי בטלפון"איזה כיף שהשיווק בגוגל עובד" אני חושבת לעצמי."אנחנו קבוצה של חברים ואני מחפשת הדרכת טיול באיזור" היא ממשיכה.בשלב הזה אני מבינה שנפלה טעות, הרי אני מלווה עסקים בשיווק בכלל. "לא משנה, קטעים" אני אומרת לעצמי ונותנת לה לסיים לספר בנחת, מה היא מחפשת ומפנה אותה למדריכת טיולים

הרשמו עכשיו

Powered by WishList Member - Membership Software

גלילה למעלה דילוג לתוכן