מהו חזון?

חזון הוא תמונה ויזואלית שהמוח שלך מייצר לגבי העתיד שלך, זו למשל, התשובה שאת נותנת לעצמך לשאלה: מה אני רוצה להיות כשאהיה גדולה, או איך יראו חיי בעוד כמה שנים.

אם אני מדמיינת איך אני שוכחת את החומר בזמן הבחינה, ונשארת עם דף בחינה ריק. רוב הסיכויים שאכן זה יקרה לי במציאות…
במובן זה המחשבה אכן יוצרת מציאות. החדשות הטובות הן שבדיוק כמו שהמוח יכול לדמיין לפרטי פרטים בתמונה חיה, את ההתממשותם של חששות ופחדים כך הוא יכול לדמיין את הגשמתם של חלומות, של חזון עסקי או אישי. לעיתים אנחנו עושות זאת בצורה אינטואיטיבית, כמו למשל אמהות רבות המספרות, איך הן דמיינו לעצמן לפני ההריון חובקות תינוק בידן.

מחקרים מראים שמה שמשפיע על הצלחה בלימודים למשל, איננו נקודת ההתחלה של התלמידים, אלו לאו דווקא בעלי רמת המשכל הגבוה או בעלי רקע משפחתי תומך, המכנה המשותף לכל התלמידים המצליחים הוא חזון מעמיק וחיובי של העתיד שלהם, לחמש או לעשר השנים הבאות.

הדבר נכון גם בתחומים עסקיים. אם תפפשי בהיסטוריה של חברות, ארגונים ואפילו אנשי עסקים מצליחים, תגלי שהיה להם חזון שלפיו הם פעלו. אפילו המדינה שלנו קמה בחזונו של איש שאמר "אם תרצו אין זו אגדה"

השוס הכי גדול, זה עובד גם לבעלת עסק קטן! אני יכולה להעיד על עצמי שכתיבת החזון העסקי שלי באופן יזום, לפני שנה, אכן הביא לתוצאות המקוות ובזמן הרבה יותר קצר ממה שהועדתי לו בחזוני. זה עבד כל כך טוב מבחינתי שהייתי חייבת השנה לכתוב לעצמי משהו פורץ דרך, יותר כדי לאתגר את עצמי לעשייה העסקית השנה.

כתיבת חזון

יש דרכים רבות ליצירת חזון עסקי, דרך אחת פשוטה וקלה כל שצריך הוא לשבת עם דף ועט, לעצום עיניים, ולדמיין: בעוד חמש שנים אני קמה בבוקר ו…..

____________________________________________________________________________________

Facebook Notice for EU! You need to login to view and post FB Comments!

שתפו:

מאמרים נוספים

בניית נוכחות דיגיטלית ב-3 שלבים

מהי נוכחות דיגיטלית? "אם אתה לא שם אתה לא קיים"כך רץ הסלוגן של דפי זהב בזמנו.היום אפשר לומר את זה על נוכחות דיגיטלית. נוכחות דיגיטלית היא למעשה היכולת למצוא את העסק שלך ברשת. אם בחיפוש במנוע החיפוש של גוגל או במדיה החברתית.במילים פשוטות, אם מישהו יקליד עכשיו את שם העסק שלי בגוגל (במקרה שלי, שם

איך להתמודד כעסקים עם הגל החמישי

אחרי שבועיים של  בידודים וקורונה ושאר מרעין בישין של הגל חמישי הרבה בעלי ובעלות עסקים מוצאות את עצמם עם מציאות לחוד ותוכניות לחוד. חוסר הודאות חוזר לשלוט בכיפה. אפשר להתלונן לממשלה, אבל יש בהחלט דרכים להתמודד. הנה כמה מהם: להיות אמא עצמאית קודם כל, יש את מי שלא פנויה כרגע לעשות עסקים. לא משנה אם

איך להביא לקוחות לעסק גם אם אין לך נוכחות דיגיטלית

3 טכניקות מעשיות למשיכת לקוחות אם בדיוק פתחת עסק ואת רוצה להתחיל להתגלגל עם מה שיש (או יכול להתממש בקרוב).או שאת כרגע בתהליך שינוי או בניה של תשתיות שיווק אבל חשוב לך לפעול במקביל כדי להזרים הכנסות.אם חשוב לך להגדיל את כמות הלקוחות כרגע ואת צריכה לפעול מהר ובלי הרבה הכנות (כי הילד בבית בבידוד

למצוא את הייחודיות שלך

ונתן בהם סימנים: דרך אחרת למציאת הבידול שלך

בואו נודה על האמת, בידול הוא אחד הנושאים הכי קשים למציאה בעסק כל כך נפוץ לשמוע משפטים כמו: "אנשים לא מבינים מה בדיוק אני עושה" או "במה אני שונה מעוד אלף אחרים?" גם לי השאלה הזו הייתה תעלומה (למרות שאני מכירה על בוריו את תהליך מציאת הבידול) – לקח לי זמן למצוא את המילים המדויקות

הרשמו עכשיו

Powered by WishList Member - Membership Software

גלילה למעלה