10 מחוללי מוטיבציה ומגבירי אנרגיה להעלאת החשק לשיווק

אחד הדברים שהרבה בעלות עסקים מתלוננות עליו זו ירידה באנרגיות, במוטיבציה לשווק. זה יכול להיות אחרי הרבה פעילות שיווקית (או אחרי הרבה חופשות כמו השנה), או אחרי אכזבה מפעולה שלא הצליחה, או לקראת פעולה מסויימת שאין חשק לעשות.

אז אספתי כמה כלים מעולים להעלאת מוטיבציה ואנרגיות, בחרתי בכלים שקל ופשוט להשתמש בהם לבד ולחזור לאנרגיות טובות ולפעילות. מעין עזרה ראשונה לשעת הצורך.
הקיצר, גזרי ושמרי:

1.    להתחבר לתשוקה שלך. פשוט לענות על השאלה, למה חשוב לך בכלל לשווק? מה תקבלי ומה תתני לעולם אם יהיו לך יותר לקוחות ממה שיש לך עכשיו? כתבי לעצמך את התמונה שאת רואה מול העיניים. התשוקה שלך היא מנוע רב עוצמה ליצירת חשק.

2.    להשלים עם מה שקורה ועם מי שאת כרגע. ירידת המוטיבציה היא טבעית ויש לה תפקיד. היא מאפשרת לנוח ולצבור כוחות, אם התעייפת, היא מאפשרת הסתכלות מחודשת, הבשלה ועליית מדרגה לקראת מציאות טובה יותר. חשוב במיוחד אם את מוצאת את עצמך נלחמת בעצמך כי 'צריך' ואם את מבקרת את עצמך על זה ש'את לא…'. ההשלמה מאפשרת לך להפסיק להוציא אנרגיות על המלחמות הפנימיות הללו ואז האנרגיה שמתפנה יכולה להתממש בעשייה.

3.    להתפלל – לבקש בקול ברור את מה שאת רוצה להשיג ואת מי שאת רוצה להיות. תוכלי אפילו לנסח תפילה אישית ולומר אותה כל יום לפני תחילת יום עבודה. הנה דוגמא לתפילה כזו שניסחה לקוחה שלי, עינת יפת בלוך:

"ריבונו של עולם, 
 
הנני עומדת לפנייך מלאת תודה והודיה על הכוחות והיכולות שחננת אותי בהם, 
על דרך חיי שסללת לי למצוא את ייעודי בעולמך כדי להיות כלי לשליחותך.
דבר אחד אבקש, שאהיה תמיד מחוברת למי שאני, לאותה אמת זכה וטהורה.
שלא ייחלשו ידיי ולבבי. לא מעצמי ולא מסובבי.
ושבזכותך כך אזכה להיות צינור גדול המפיץ טוב, ברכה ושפע בעולם."

4.    להתחיל בעשייה של צעד קטן. המוח שלנו נרתע משינויים, אבל הוא מוכן לפעולה חדשה וקטנה שאין בה איום על הרגלים ועל השגרה. כלי זה מתאים במיוחד במקרים של התחלות חדשות. כמו למשל, מישהי סיפרה לי שבהתחלה שלה בפייסבוק בפעם הראשונה, היא יכלה במשך תקופה רק להכנס לקבוצה שעניינה אותה בלי לכתוב כלום, ורק אחר כך היא התחילה לכתוב בקבוצה, ואחר כך בעוד קבוצה ורק אחר כך היא הקימה דף עסק.

5.    להפוך את סביבת העבודה שלך למהנה ומלאת אנרגיות. שימי משפטים מעוררי השראה, תמונות, מכתבי תודה, שימי מוזיקה טובה ברקע. כל דבר שמעורר בך את החשק לשווק ולעשות למען העסק שלך.

6.    לקבוע את השיווק לשעות קבועות שנוחות לך, שבהן את פנויה מכל דבר אחר. שאת מלאת מרץ ונינוחה ככל האפשר. תני לשעות הללו כותרת ביומן, שמעוררת בך חשק, כמו: "זמן ליצירת ההכנסה הבאה שלי" / "זמן לתת תקווה והשראה לאנשים"

7.    ליצור חברותא – קולגה או דמות קרובה ואוהדת אחרת שאיתה תוכלי להתייעץ, לקטר ולהרים את האנרגיות כשצריך.

8.    לשפוך את כל המחשבות, הרגשות והתחושות על הנייר בלי סינון (מכונה גם 'דפי בוקר'). זה מנקה ומפנה את המערכת מכל מה שהצטבר ומאפשר לראש שלנו להתפנות לעשייה. פשוט לשים בצד ולעבור הלאה, לדבר הבא שעומד על הפרק.

9.    להאיר את הדברים הטובים. הרבה פעמים הבאסה מגיעה כי המבט ממוקד במה שלא עבד. לא טוב, לא מספיק. ותמיד, אבל תמיד, יש גם לצד הדברים שלא הצליחו גם דברים שהצליחו. רשמי לעצמך מה כן הספקת/ עשית, מה כן עומד לרשותך, במה את כן טובה שמביא לך לקוחות.

10.    לבקש עזרה. מחברים, קולגות, אנשי מקצוע, ממי שנוח לך ומדוייק לך לבקש. בעזרתם של אחרים, תוכלי לקבל רעיונות חדשים, לרכוש מבט חדש על הסיטואציה, לסדר את המחשבות ולעשות חשק לשווק.

Facebook Notice for EU! You need to login to view and post FB Comments!

שתפו:

מאמרים נוספים

בניית נוכחות דיגיטלית ב-3 שלבים

מהי נוכחות דיגיטלית? "אם אתה לא שם אתה לא קיים"כך רץ הסלוגן של דפי זהב בזמנו.היום אפשר לומר את זה על נוכחות דיגיטלית. נוכחות דיגיטלית היא למעשה היכולת למצוא את העסק שלך ברשת. אם בחיפוש במנוע החיפוש של גוגל או במדיה החברתית.במילים פשוטות, אם מישהו יקליד עכשיו את שם העסק שלי בגוגל (במקרה שלי, שם

איך להתמודד כעסקים עם הגל החמישי

אחרי שבועיים של  בידודים וקורונה ושאר מרעין בישין של הגל חמישי הרבה בעלי ובעלות עסקים מוצאות את עצמם עם מציאות לחוד ותוכניות לחוד. חוסר הודאות חוזר לשלוט בכיפה. אפשר להתלונן לממשלה, אבל יש בהחלט דרכים להתמודד. הנה כמה מהם: להיות אמא עצמאית קודם כל, יש את מי שלא פנויה כרגע לעשות עסקים. לא משנה אם

איך להביא לקוחות לעסק גם אם אין לך נוכחות דיגיטלית

3 טכניקות מעשיות למשיכת לקוחות אם בדיוק פתחת עסק ואת רוצה להתחיל להתגלגל עם מה שיש (או יכול להתממש בקרוב).או שאת כרגע בתהליך שינוי או בניה של תשתיות שיווק אבל חשוב לך לפעול במקביל כדי להזרים הכנסות.אם חשוב לך להגדיל את כמות הלקוחות כרגע ואת צריכה לפעול מהר ובלי הרבה הכנות (כי הילד בבית בבידוד

למצוא את הייחודיות שלך

ונתן בהם סימנים: דרך אחרת למציאת הבידול שלך

בואו נודה על האמת, בידול הוא אחד הנושאים הכי קשים למציאה בעסק כל כך נפוץ לשמוע משפטים כמו: "אנשים לא מבינים מה בדיוק אני עושה" או "במה אני שונה מעוד אלף אחרים?" גם לי השאלה הזו הייתה תעלומה (למרות שאני מכירה על בוריו את תהליך מציאת הבידול) – לקח לי זמן למצוא את המילים המדויקות

הרשמו עכשיו

Powered by WishList Member - Membership Software

גלילה למעלה