איך להתמודד כעסקים עם הגל החמישי

אחרי שבועיים של  בידודים וקורונה ושאר מרעין בישין של הגל חמישי הרבה בעלי ובעלות עסקים מוצאות את עצמם עם מציאות לחוד ותוכניות לחוד. חוסר הודאות חוזר לשלוט בכיפה. אפשר להתלונן לממשלה, אבל יש בהחלט דרכים להתמודד. הנה כמה מהם:

להיות אמא עצמאית

קודם כל, יש את מי שלא פנויה כרגע לעשות עסקים. לא משנה אם זה בגלל בידודים של הילדים, או שהיא בעצמה חולה. או שיש משהו אחר שמעסיק אותה (במשפחה או בחיים). יש תקופות כאלה ומותר ברגעים הללו להסכים לקבל את המציאות ולא להילחם בה.

זה מה שקרה אצלי בבית לפני שבוע, כולם היו חולים. אז שמתי את העבודה בצד ושיחררתי. וגם עשיתי ממנה קצת צחוק:

https://www.facebook.com/itacoaching/posts/4612315752150766

עד מתי לשחרר?

עד שהגל יעבור. הרי זה יחלוף!

לפעמים זה לא הגל החיצוני. לפעמים צריך להמתין עד שהיכולת לעבוד או כשההשראה חוזרת. גם לנו בתוכנו יש גלים. אז יש מקום להקשיב להם. אחר כך אפשר להיות בעשיה מחוברת שמפצה גם על התקופה של חוסר הפניות. דעי שאחרי 'כלום' יש הרבה פעמים שפע של עשייה ופירות.

עצם זה ששיחרת את ה'אני לא בסדר' זה כבר מוריד לך חצי מהעומס שאת חווה. כך את חוסכת לעצמך את השיפוטיות וההלקאות העצמיות. מפנה לך זמן להשקיע במה שחשוב לך עכשיו שהוא לא העסק.

עצמאית, זה הזמן שלך לנצוץ

מצד שני, אם יש בך רצון לעשייה עסקית, זה מעולה!!

אני מאמינה שבעלי עסקים הם לא רק בעלי עסקים, הם יזמים. אנשים שרוצים להשפיע על העולם, להוביל שינויים. להיות משמעותיים. בתקופות כאלו של חוסר ודאות, הובלה והשפעה מטיבה על הסביבה יותר נדרשים. דווקא עכשיו זה הזמן לצאת ולעזור לאחרים עם היכולות המקצועיות, עם המוצרים המיוחדים, עם הגישה הייחודית שלכם.

רק אתמול, שלחה לי רפלקסולוגית, שהיא גם לקוחה לשעבר, סרטון שהיא הכינה תוך כדי הבידודים שלה ושל הילדים. סרטון שבו היא מדריכה על כפות הרגלים שלה, איך בשתי דקות לטפל בעצמך ולהרגיע את עצמך ולאפשר שינה טובה יותר. במקום להיות עסוקה בכל מה שמתסכל ולא לפי התכנית. היא בחרה להיות בנתינה משמעותית.

לחשב מסלול מחדש

אולי את חושבת: "זה הכל טוב ויפה, איטה, אבל גם אם אני רוצה להיות בעשיה, אני לא יכולה לעשות את מה שתכננתי!
עכשיו יש ביטולים על ימין ועל שמאל של פגישות בקליניקה!"

נכון, צודקת. גם אצלי. אז אפשר לחשב מסלול מחדש.

אם לא מה שתכננתי, אז מה כן?

דווקא עכשיו זה זמן מצויין לבנייה של תשתיות, של בניית נוכחות דיגיטלית, של בניית מנגנוני אוטומציה לעסק. זמן לפיתוח מוצרים חדשים או לשיפור מוצרים קיימים. או לחילופין ליצור התאמה של המסרים השיווקיים שלך לתקופה.

הנה רשימה של שאלות שיעזרו לך לחשב מסלול מחדש:

מה עם דברים שרצית לעשות ודחית לתקופה שיהיה לך זמן? אולי עכשיו זה הזמן לזה?

רצית לצאת עם אתגר ואטסאפ עכשיו ונראה לך שהוא לא רלוונטי? אולי אפשר להתאים את המסרים למציאות של עכשיו?

רצית סדנה פיזית? מה דעתך להעביר אותה בזום, תוך שימוש בכלים אינטראקטיבים?

מה עובר על הקהל שלך במצב הקיים ואיך את יכולה לעזור דווקא עכשיו?

עוד על פיתוח מוצרים ושירותים תוכלי למצוא בהדרכה הזו, שצולמה כבר ב 2020 אבל עדיין רלוונטית:

"אנשים לא קונים עכשיו כלום"

יכול להיות שאת אומרת לעצמך "עכשיו אנשים לא קונים". אז זהו אנשים כן קונים! ההיסטוריה בגלי הקורונה הקודמים לימדה אותנו שזה פשוט לא נכון. נתוני חברות האשראי מראים שמשקי בית בישראל המשיכו להוציא ואפילו הרבה. חלק מהענפים חוו פריצת שיאים חדשים במהלך הגלים שהיו. כי יש מה למכור גם בתקופת הקורונה וגם בעיתות משבר אם יודעים מה האנשים צריכים ורוצים. ולא, לא חייבים להוריד מחירים לרצפה!!

כל הזמרים נאלצו לוותר על הופעות גדולות בתקופת הקורונה. חלקם התרסקו כלכלית וזה עצוב וקשה. אבל חלק מהם התאים את עצמו למצב. חלק אמר: אם לא זה, אז מה במקום? כך נולדו ההופעות הקטנות בבתים פרטיים. לפי מה שקראתי היו מי שאפילו נהנו מזה לא פחות והרוויחו אפילו יותר.

נכון, זה אומר לחשוב מחוץ לקופסא. זה דורש ממך כבעלת עסק להגמיש את המחשבה שלך ולהפוך את מה שעד כה לא היה מקובל או אפילו נחשב אפשרי לאפשרי (כמו משלוחי גלידות עד הבית). זה לפעמים דורש מבט של עוד מישהו מהצד שיראה לך את מה שאת עוד לא רואה. אבל זה שווה את זה.

כי מי שמצליח לשמוע את הצרכים של הקהל שלו ולענות לזה, לא רק שורד את התקופה הזו אלא גם משגשג בה!

מה עוד?

למי שרוצה עזרה יותר אישית, אני עולה לשידור לייב ביום שני בבוקר בתשע בדף הפייסבוק שלי למפגש שאלות ותשובות על העסק שלכם! אפשר להשאיר שאלות כבר עכשיו כאן.

שתפו:

מאמרים נוספים

לקבלת בוסט שידחוף את השיווק שלך קדימה (ללא תשלום)

Powered by WishList Member - Membership Software

Scroll to Top
× איך אפשר לעזור לך?
דילוג לתוכן