מהו חזון עסקי …

חזון הוא תמונה ויזואלית שהמוח שלך מייצר לגבי העתיד שלך, זו למשל, התשובה שאת נותנת לעצמך לשאלה: מה אני רוצה להיות כשאהיה גדולה, או איך יראו חיי בעוד כמה שנים. חזון עסקי הוא אותה התמונה ביחס לעסק שלך.

אם אני מדמיינת איך אני שוכחת את החומר בזמן הבחינה, ונשארת עם דף בחינה ריק. רוב הסיכויים שאכן זה יקרה לי במציאות…
במובן זה המחשבה אכן יוצרת מציאות. החדשות הטובות הן שבדיוק כמו שהמוח יכול לדמיין לפרטי פרטים בתמונה חיה, את ההתממשותם של חששות ופחדים כך הוא יכול לדמיין את הגשמתם של חלומות, של חזון עסקי או אישי. לעיתים אנחנו עושות זאת בצורה אינטואיטיבית, כמו למשל אמהות רבות המספרות, איך הן דמיינו לעצמן לפני ההריון חובקות תינוק בידן.

מחקרים מראים שמה שמשפיע על הצלחה בלימודים למשל, איננו נקודת ההתחלה של התלמידים, אלו לאו דווקא בעלי רמת המשכל הגבוה או בעלי רקע משפחתי תומך, המכנה המשותף לכל התלמידים המצליחים הוא חזון מעמיק וחיובי של העתיד שלהם, לחמש או לעשר השנים הבאות.

הדבר נכון גם בתחומים עסקיים. אם תפפשי בהיסטוריה של חברות, ארגונים ואפילו אנשי עסקים מצליחים, תגלי שהיה להם חזון שלפיו הם פעלו. אפילו המדינה שלנו קמה בחזונו של איש שאמר "אם תרצו אין זו אגדה"

השוס הכי גדול, זה עובד גם לבעלת עסק קטן! אני יכולה להעיד על עצמי שכתיבת החזון העסקי שלי באופן יזום, לפני שנה, אכן הביא לתוצאות המקוות ובזמן הרבה יותר קצר ממה שהועדתי לו בחזוני. זה עבד כל כך טוב מבחינתי שהייתי חייבת השנה לכתוב לעצמי משהו פורץ דרך, יותר כדי לאתגר את עצמי לעשייה העסקית השנה.

כתיבת חזון עסקי

יש דרכים רבות ליצירת חזון עסקי, דרך אחת פשוטה וקלה כל שצריך הוא לשבת עם דף ועט, לעצום עיניים, ולדמיין: בעוד חמש שנים אני קמה בבוקר ו…..

 

חזון עסקי

שתפו:

מאמרים נוספים

לקבלת בוסט שידחוף את השיווק שלך קדימה (ללא תשלום)

Powered by WishList Member - Membership Software

Scroll to Top
× איך אפשר לעזור לך?
דילוג לתוכן