לסגור את העסק או לא לסגור! – האם זאת באמת השאלה?

לשמור על האיזון בעסקבחייו של כל עסק יש תקופות שבהם נראה שהדרך אבדה, שאין חשק, שלא בא לך לעשות דברים שעד לא מזמן היו משאת לבך להשיג או שעם כל מה שאת עושה, מה שיש לא מספק ואולי אפילו המינוס בחשבון הבנק זועק הצילו.
בזמנים כאלו, הספק מכרסם לגבי עתיד העסק, תחושות של יאוש ותסכול עולים ומחשבות לגבי סגירת העסק צצים.
וזה מפחיד כי בשביל מה השקעת ועשית עד עכשיו? כי מה כל זה שווה אם פתאום שום דבר לא נראה מעניין או חשוב.

אני רוצה להרגיע אותך, זה קורה לכל עסק, זה קורה גם לי, זה חלק טבעי ונורמלי בהתפתחות של כל עסק. עוד יותר מזה, זה כמו עונות השנה, כמו השפל והגאות בים. יש מחזורים כאלו של תקופות של חשק ומוטיבציה שיש בהם דרייב מטורף לטרוף את העולם ולהגשים וגם תקופות של ירידת חשק ואובדן הכיוון. זה מושפע מהרבה גורמים, גם מהמצב המדיני-בטחוני שאנחנו נמצאים בו, גם מהמצב הכלכלי, המשפחתי ועוד.

לעזאזל, אני חוותי את זה ממש לאחרונה שוב, עם המעבר לגרמניה. ההתעסקות סביב הבית, הילדים והמסגרות. לכמה רגעים אפילו חשבתי לוותר על הכל, כי פשוט לא ראיתי איך אני יכולה לעזור לילדים שעכשיו צריכים להתרגל למקום שונה עם שפה שונה שהכל כל כך זר ומוזר להם, במקביל לעסק במשרה מלאה, במיוחד עכשיו שאני עוד מלווה אותם יום יום בגן ואחר כך איתם בבית. אין מה לומר, התבאסתי מאוד, כי אני כל כך אוהבת את מה שאני עושה וזה כל כך משמעותי בשבילי ללוות את הלקוחות ולראות את ההצלחות שלהן ולשמוח מההתפתחות שהן עוברות.

מה עושים? איך מתמודדים עם זה?

אז לקחתי נשימה עמוקה 🙂 כי ככה זה עכשיו וזה בסדר שזה מרגיש ככה. והתחלתי בהתבוננות פנימה. כי מה שחשוב להבין לגבי החשק או המחשבות המבאסות הוא, שהם שם בשביל לעזור לך לעצור, למצוא ולדייק את הכיון שלך מחדש, או כמו שוויז אוהב להגיד – לחשב מסלול מחדש. כזה שהוא יותר נכון לך, יותר מקרב אותך להגשמה שלך.

וככה עושים את זה, בצעדים מפורטים:

 

א. להתחיל לשפוך, מה מטריד אותך, מה בשיווק, בעסק מוריד לך את החשק. מתי זה התחיל. לגבי מה בדיוק.
ב. לבחון האם זו המטרה או היעד שכבר לא מעורר התלהבות (או אולי מעולם לא עורר התלהבות) או הדרך לשם. לפעמים שינוי קטן ביעד או בדרך יכול לעשות שינוי גדול בחשק.
ג. לשאול את עצמך, מה באמת את רוצה, מה כרגע באמת חשוב לך, אולי את פועלת לפי 'צריכים' או 'ככה אמרו לי' ? או סתם מתוך אינרציה? הפני את ההקשבה לקול הפנימי שבתוכך שיודע את התשובות, כדי להתחבר מחדש לשליחות שלך.
ד. להציף את הפחדים המלווים כל מפגש עם חוסר הוודאות. להתיידד איתם ולהתמודד איתם. תחושות פיזיות של מחנק, לחץ, תחושת תקיעות הם הרבה פעמים תולדה של פחדים כאלו.
ה. לבנות את הדרך, שמתאימה לך לשם.

במקרה שלי, הבנתי שבזמן הקרוב, בניגוד למה שדימיינתי לעצמי, אני לא הולכת לעבוד 8 או 10 שעות ביום ולהכנס למחזורי שיווק ומכירה של פעם בחודשיים. להיפך, הבנתי שזו סתם מחשבה מעכבת, שזה לא מתאים לי ככה. במקום זה התמקדתי בשאלה איך אני עומדת לגדול ולהגדיל את העסק אבל בהרבה פחות שעות (בארבע שעות ביום, ליתר דיוק) הבנתי שבאמצעות עבודה יותר מדוייקת ויותר יעילה. אני אעשה פחות פעולות אבל ביותר אפקטיביות  כך יהיה לי גם קל יותר וכיף יותר (שני ערכים שחשובים לי בחיים)  ככה גם יהיה לי זמן עם הילדים וגם זמן לעסק ונחשו מה, התמלאתי אנרגיה והתלהבות לעשייה. חזרתי לעבוד על פרוייקט ישן-חדש, גייסתי את בנזוגי לעזרה עם הילדים כדי שאוכל להתפנות בראש שקט לעבודה עם לקוחות בשעות קבועות בכל שבוע. חזרתי למדיטציות ולכתיבה (כולל כתיבת הפוסט הזה בעצמו) ועוד היד נטויה.

יש מי שתגיד, שזה לא נכון אצלה, כי היא לא בחו"ל עם ילדים, אז נכון לכל אחת זה אחרת, אבל עם אותם כלים ואותו דבר אפשר לעשות גם לגבי תחושות של חוסר תגמול כספי, לגבי תחושות של העדר זמן לעסק, או מטרה שכבר לא מלהיבה אותך. נכון, זה דורש שבירת תבניות חשיבה מעכבות וחשיבה מחוץ לקופסא. אבל זה בהחלט אפשרי.

אני ממליצה לעבוד עם נייר ודף, ולא להשאר עם המחשבות שרצות בראש. במקרים שתחושת הבלבול או הפחד כל כך גדולים או שקשה לראות איך אפשר אחרת, כדאי שיהיה שם מישהו לעזור כדי לחזור למסלול ולמצוא את הדרך מחדש. במובן הזה חשוב לקחת ליווי מקצועי שיתן כלים להתמודדות רגשית ועסקית, השראה ותמיכה שתרים את האנרגיה כדי לזהות את הכיוון ולסלול את המסלול נכון, עסקית ואישית.

___________

אם הדברים הללו מדברים אליך, אני יותר מאשמח לשוחח איתך ולבדוק את ההתאמה בינינו לתהליך ליווי עסקי. השאירי פרטים כאן

אני אחזור אליך לתיאום שיחת בדיקת התאמה, ללא עלות, כדי לראות איפה את נמצאת ולאן את רוצה להגיע, מה האתגר (וההתפתחות האישית) שעומדת בפניך ואיך אני יכולה לעזור לך להגיע לשם בצורה שהכי נכונה לך.

דואר אלקטרוני:
סלולרי:*
שם פרטי:*
שם משפחה:*
שאלה:

מה דעתך? שמחה תמיד לשמוע

comments

שתפו:

מאמרים נוספים

תודעת שפע

הגורם החמקמק שמשפיע על התוצאות שלך

איך יכול להיות שאני כל כך טובה במה שאני עושה ובכל זאת חשבון הבנק שלי לא מראה את זה? איך זה שעשיתי הכל לפי הספר ועדיין לא נרשמו לי לסדנה? איך זה שאני עובדת כל כך קשה ועדיין לא סוגרת את החודש? איך זה שאף פעם לא הרוחתי יותר מ… בחודש? שאלות כאלה עולות לא

מה הדבר הקטן שעוזר לי לא להילחץ כשאני משווקת

"זהו, נגמרו לי החיים!" אני זוכרת את הרגע הזה בבית החולים, לפני 12 שנה (בדיוק). אני מסתכלת על השעון וקולטת שעברו 40 דקות עד שבנזוגי ואני הצלחנו בכוחות משותפים, להחליף חיתול לתינוק שאך זה נולד לנו.40 דקות מרגע שקיבלנו לידינו חבילה עטופה ועד שהצלחנו להסיר את כל השכבות, להחליף את החיתול ולשים שוב (בצורה חובבנית

תודעה של מצליחנים

4 מדדי התודעה לקמפיין מוצלח

לאורך השנים יצא לי לראות קמפיינים מושקעים, שעשויים בקפידה ובמקצועיות שבכל זאת לא ממריאים. לעומתם ראיתי קמפיינים לא מהוקצעים, כאלה שהקופי (הכתיבה השיווקית שבהם) לא משהו ובכל זאת הם מצליחים. הסיבה לכך היא שהצלחה של קמפיין לא תלויה רק בכתיבה או בתהליך שיווקי שבנוי  בצורה מקצועית, אלא הרבה  בתודעה של בעל העסק. אספתי עבורך את

מה אפשר למכור בתקופת קורונה?

איך אפשר לקדם את העסק גם בתקופות של משבר כלכלי כדי לענות על השאלה הזו, יש לענות קודם כל לשאלה: האם בכלל קונים דברים בתקופת קורונה?
 כי לפחות אצל חלק מבעלי העסקים שאני מדברת איתם יש תחושה שאנשים לא קונים עכשיו שום דבר. אבל, אם נסתכל רגע על ההנחה שמסתתרת כאן:
האמנם "אנשים לא קונים עכשיו

הרשמו עכשיו

Powered by WishList Member - Membership Software

גלילה למעלה