לסגור את העסק או לא לסגור! – האם זאת באמת השאלה?

לשמור על האיזון בעסקבחייו של כל עסק יש תקופות שבהם נראה שהדרך אבדה, שאין חשק, שלא בא לך לעשות דברים שעד לא מזמן היו משאת לבך להשיג או שעם כל מה שאת עושה, מה שיש לא מספק ואולי אפילו המינוס בחשבון הבנק זועק הצילו.
בזמנים כאלו, הספק מכרסם לגבי עתיד העסק, תחושות של יאוש ותסכול עולים ומחשבות לגבי סגירת העסק צצים.
וזה מפחיד כי בשביל מה השקעת ועשית עד עכשיו? כי מה כל זה שווה אם פתאום שום דבר לא נראה מעניין או חשוב.

אני רוצה להרגיע אותך, זה קורה לכל עסק, זה קורה גם לי, זה חלק טבעי ונורמלי בהתפתחות של כל עסק. עוד יותר מזה, זה כמו עונות השנה, כמו השפל והגאות בים. יש מחזורים כאלו של תקופות של חשק ומוטיבציה שיש בהם דרייב מטורף לטרוף את העולם ולהגשים וגם תקופות של ירידת חשק ואובדן הכיוון. זה מושפע מהרבה גורמים, גם מהמצב המדיני-בטחוני שאנחנו נמצאים בו, גם מהמצב הכלכלי, המשפחתי ועוד.

לעזאזל, אני חוותי את זה ממש לאחרונה שוב, עם המעבר לגרמניה. ההתעסקות סביב הבית, הילדים והמסגרות. לכמה רגעים אפילו חשבתי לוותר על הכל, כי פשוט לא ראיתי איך אני יכולה לעזור לילדים שעכשיו צריכים להתרגל למקום שונה עם שפה שונה שהכל כל כך זר ומוזר להם, במקביל לעסק במשרה מלאה, במיוחד עכשיו שאני עוד מלווה אותם יום יום בגן ואחר כך איתם בבית. אין מה לומר, התבאסתי מאוד, כי אני כל כך אוהבת את מה שאני עושה וזה כל כך משמעותי בשבילי ללוות את הלקוחות ולראות את ההצלחות שלהן ולשמוח מההתפתחות שהן עוברות.

מה עושים? איך מתמודדים עם זה?

אז לקחתי נשימה עמוקה 🙂 כי ככה זה עכשיו וזה בסדר שזה מרגיש ככה. והתחלתי בהתבוננות פנימה. כי מה שחשוב להבין לגבי החשק או המחשבות המבאסות הוא, שהם שם בשביל לעזור לך לעצור, למצוא ולדייק את הכיון שלך מחדש, או כמו שוויז אוהב להגיד – לחשב מסלול מחדש. כזה שהוא יותר נכון לך, יותר מקרב אותך להגשמה שלך.

וככה עושים את זה, בצעדים מפורטים:

 

א. להתחיל לשפוך, מה מטריד אותך, מה בשיווק, בעסק מוריד לך את החשק. מתי זה התחיל. לגבי מה בדיוק.
ב. לבחון האם זו המטרה או היעד שכבר לא מעורר התלהבות (או אולי מעולם לא עורר התלהבות) או הדרך לשם. לפעמים שינוי קטן ביעד או בדרך יכול לעשות שינוי גדול בחשק.
ג. לשאול את עצמך, מה באמת את רוצה, מה כרגע באמת חשוב לך, אולי את פועלת לפי 'צריכים' או 'ככה אמרו לי' ? או סתם מתוך אינרציה? הפני את ההקשבה לקול הפנימי שבתוכך שיודע את התשובות, כדי להתחבר מחדש לשליחות שלך.
ד. להציף את הפחדים המלווים כל מפגש עם חוסר הוודאות. להתיידד איתם ולהתמודד איתם. תחושות פיזיות של מחנק, לחץ, תחושת תקיעות הם הרבה פעמים תולדה של פחדים כאלו.
ה. לבנות את הדרך, שמתאימה לך לשם.

במקרה שלי, הבנתי שבזמן הקרוב, בניגוד למה שדימיינתי לעצמי, אני לא הולכת לעבוד 8 או 10 שעות ביום ולהכנס למחזורי שיווק ומכירה של פעם בחודשיים. להיפך, הבנתי שזו סתם מחשבה מעכבת, שזה לא מתאים לי ככה. במקום זה התמקדתי בשאלה איך אני עומדת לגדול ולהגדיל את העסק אבל בהרבה פחות שעות (בארבע שעות ביום, ליתר דיוק) הבנתי שבאמצעות עבודה יותר מדוייקת ויותר יעילה. אני אעשה פחות פעולות אבל ביותר אפקטיביות  כך יהיה לי גם קל יותר וכיף יותר (שני ערכים שחשובים לי בחיים)  ככה גם יהיה לי זמן עם הילדים וגם זמן לעסק ונחשו מה, התמלאתי אנרגיה והתלהבות לעשייה. חזרתי לעבוד על פרוייקט ישן-חדש, גייסתי את בנזוגי לעזרה עם הילדים כדי שאוכל להתפנות בראש שקט לעבודה עם לקוחות בשעות קבועות בכל שבוע. חזרתי למדיטציות ולכתיבה (כולל כתיבת הפוסט הזה בעצמו) ועוד היד נטויה.

יש מי שתגיד, שזה לא נכון אצלה, כי היא לא בחו"ל עם ילדים, אז נכון לכל אחת זה אחרת, אבל עם אותם כלים ואותו דבר אפשר לעשות גם לגבי תחושות של חוסר תגמול כספי, לגבי תחושות של העדר זמן לעסק, או מטרה שכבר לא מלהיבה אותך. נכון, זה דורש שבירת תבניות חשיבה מעכבות וחשיבה מחוץ לקופסא. אבל זה בהחלט אפשרי.

אני ממליצה לעבוד עם נייר ודף, ולא להשאר עם המחשבות שרצות בראש. במקרים שתחושת הבלבול או הפחד כל כך גדולים או שקשה לראות איך אפשר אחרת, כדאי שיהיה שם מישהו לעזור כדי לחזור למסלול ולמצוא את הדרך מחדש. במובן הזה חשוב לקחת ליווי מקצועי שיתן כלים להתמודדות רגשית ועסקית, השראה ותמיכה שתרים את האנרגיה כדי לזהות את הכיוון ולסלול את המסלול נכון, עסקית ואישית.

___________

אם הדברים הללו מדברים אליך, אני יותר מאשמח לשוחח איתך ולבדוק את ההתאמה בינינו לתהליך ליווי עסקי. השאירי פרטים כאן

אני אחזור אליך לתיאום שיחת בדיקת התאמה, ללא עלות, כדי לראות איפה את נמצאת ולאן את רוצה להגיע, מה האתגר (וההתפתחות האישית) שעומדת בפניך ואיך אני יכולה לעזור לך להגיע לשם בצורה שהכי נכונה לך.

דואר אלקטרוני:
סלולרי:*
שם פרטי:*
שם משפחה:*
שאלה:

Facebook Notice for EU! You need to login to view and post FB Comments!

שתפו:

מאמרים נוספים

לפתח תודעת שפע: המסע האישי שלי לתודעת שפע

פסח הוא זמן מצוין לדבר על כסף ועבדות, חופש ושחרור ואיך כל זה קשור לפיתוח תודעת שפע. זה הסיפור שגרם לי לשנות תפיסה לגבי כסף ולפתח תודעת שפע פעם, לפני כמה שנים, כשהעסק שלי היה בתחילת דרכו. לא הייתי מתייחסת לכסף. הרי אני לא צריכה כסף, כי 'כסף זה לא מה שחשוב בחיים'. לא ידעתי

מה לעשות אם לא אוהבים לשווק

מישהו יכול לשווק במקומי? מתי נכון לקחת איש שיווק ומתי לא? ומה עושים אם לא אוהבים לשווק? או אפילו שונאים? "אני לא רוצה לשווק, שמישהו אחר יעשה את זה בשבילי" לפעמים אני מקבלת טלפון ממישהי שמבקשת: "אני לא רוצה לשווק, שמישהו אחר יעשה את זה בשבילי". אני מבינה את המקום הזה. בעלי ובעלות עסק רבים

כמה זמן צריך להשקיע בשיווק

ואם ביום שלישי לא בא לי? או לא הספקתי?כמה זמן צריך להשקיע בשיווק? איך לשווק גם אם אין לך זמן לשווק להיות עצמאית, זה שינוי לא קטן שדורש רכישת מיומנויות חדשות כגון ניהול זמן וגם מיומנויות שיווק. כמה זמן צריך להשקיע בשבוע כדי לשווק? הדעות בתחום נעות בין 25 אחוז מהזמן עסק שלך ל 60

שיווק מפה לאוזן או שיווק בגוגל: מה עדיף?

"שלום, הגעתי אליך דרך האינטרנט", היא אומרת לי בטלפון"איזה כיף שהשיווק בגוגל עובד" אני חושבת לעצמי."אנחנו קבוצה של חברים ואני מחפשת הדרכת טיול באיזור" היא ממשיכה.בשלב הזה אני מבינה שנפלה טעות, הרי אני מלווה עסקים בשיווק בכלל. "לא משנה, קטעים" אני אומרת לעצמי ונותנת לה לסיים לספר בנחת, מה היא מחפשת ומפנה אותה למדריכת טיולים

הרשמו עכשיו

Powered by WishList Member - Membership Software

גלילה למעלה דילוג לתוכן